Bir Kadınla Tartışma Esnasında Asla Söylememeniz Gereken 5 Söz

Kadınlar hassas ve kırılgan bir yapıya sahiptir. Erkekler için şaka sayılabilecek birçok şeyi kadınlara söylediğinizde, onların çok sinirlendiğini ya da üzüldüğünü fark edebilirsiniz. Özellikle kadınlar sinirli ya da depresif bir haldeyse, erkeklerin onlara karşı daha dikkatli olmasında yarar vardır. Bunun yanında bir kadınla tartışmaya başladığınızda ona asla söylememeniz gereken bazı sözler bulunmaktadır. İşte bu sözlere örnekler;

1. Asla “sakin ol!” demeyin.

Kavga ederken sakin ol demek, yasak cümlelerden biridir. “Lütfen sakin olur musun?” dediğiniz kadın, sanki o anda kontrolden çıkmış da siz onu kontrol altına almaya çalışıyormuşsunuz gibi hisseder. Birçok erkek “bu halin ne, çıldırdın mı?” dediğinde kadının iki kat daha sinirlenmesine neden olabilir. İşin özü, asla siz normalmişsiniz de karşınızdaki kadın anormalmiş gibi sözler sarf etmeyin.

2. Kavgalı bir anınızda seksten bahsetmeyin.

Karşınızdaki kadın o kadar sinirlenmiş, sizin aklınız sekste… Bir kadın için olacak şey değil bu. Kadınlar böyle durumlarda onlarla birlikte olmak istemenizi, onun duygularına hiç önem vermediğinizi ve sadece bedenini kullanmak istediğinizi düşünür. Haklı olarak sinirlenir. Çünkü sakinleşmek için seks yapmak, kadınlar için sakinleşmenin bir yolu değildir.

3. Geçmiş yaşantısından bahsetmeyin.

Eski erkek arkadaş ya da eski kocadan bahsetmek, karşınızdaki kadını çok fazla sinirlendirebilir. Daha sonra o da sizin geçmiş yaşantılarınızla ilgili eksiklerinizi ya da hatalarınızı yüzünüze vurmaya başlar. Kavgaya bir son vermek istiyorsanız, bunlardan bahsetmeyin. Bu nedenle kavgayı körükleyecek, karşınızdaki kadını hem kıracak hem de sinirlendirecek “şimdiye kadar kaç erkekle yattın?”, “eski kocandan yediğin dayakları ne çabuk unuttun? ya da “annenin evinde de mi böyle gördün?” gibi cümlelerden uzak durmalısınız.

4. Cevap yetiştirmeyin.

Kavga anında karşınızdaki kadına cevap yetiştiremezsiniz. Bu şekilde kavganın sonunu da getiremezsiniz. Yalnızca onun söylediklerini üstünüze alınmadan sessiz ve masum bir şekilde oturun. Hiç cevap vermemeniz de doğru değil, ama daha alttan alır şekilde karşılık verebilirsiniz. Bu şekilde onun bir müddet sonra kendiliğinden sakinleştiğini görürsünüz.

5. Ne söylediğini tekrarlatmayın.

O anda tam duyamamış olsanız bile, “ne söyledin duyamadım, tekrar söyler misin?” gibi karşınızdaki kadından sözlerini tekrarlamasını istemeyin. Çünkü onu hiç önemsemediğinizi düşünerek, sinirleri bir kat daha yükselebilir.

Kavga etmek, düşüncelerinizi karşınızdaki insana kabul ettirmenin bir yolu değildir. Bu anlar insan yaşamında kontrol edilemeyen, çoğu zaman istenmeyen sonuçlar doğuran ve her iki tarafta da derin yaralar açan anlardır. Bu nedenle elinizden geldiğince olgun davranmaya ve birbirinizi idare etmeye özen gösterin. Özellikle kadınların adet dönemleri yaklaştığında yaşadıkları hormonal değişimler, onların sinir seviyelerini kat be kat arttırabilir ve onları gereğinden fazla duygusallaştırabilir. Birlikte olduğunuz kadının bu döneminin ne zamana tekabül ettiğini bilirseniz, onun sergilediği duygusal ya da sinirli davranışların nedenini anlayabilir ve geçici bir durum olduğunu düşünerek alttan alabilirsiniz. Böylelikle kavgalarınızın daha minimuma indiğini görebilirsiniz.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir