“Bir Kadını İlk Görüşte Etkilemek için Ne Yapmalıyım?”

Kadınlar tarafından arzulanan bir erkek olmayı kim istemez ki? İşte bu yazıda ilk görüşte kadınları etkilemenin yollarını bulabilirsiniz.

Kadınları nasıl etkileyeceğini bilmek oldukça basit ve her erkek tarafından başarılabilir bir durumdur. Bazı erkekler kadınları etkilemek için zaten ne yapmaları gerektiğini iyi bilirler, fakat bazıları daha işin başından kadınları etkileyemeyeceğini düşünerek hedeften saparlar. Eğer bir erkek kadınları ilk görüşte etkilemeyi öğrenirse, aynı zamanda çekici bir erkek olmayı da öğrenmiş olur.

Esasında kadınları ilk görüşte etkilemek zordur, tabi ona tek bir kelime bile etmediyseniz. Eğer bir kadını hiç konuşmadan etkilemeyi becerebildiyseniz de, bundan sonra tüm dünyayı etkileyebilirsiniz. Ertesi güne mükemmel bir erkek olarak uyanmanızı sağlayacak bir formül olmasa da, buradaki önerilerle gün be gün daha çekici hale gelmeniz ve kadınları etkilemeniz mümkündür.

1. Kendinize bakmayı öğrenin.

Günümüz dünyası erkeklere de birçok kozmetik imkânı sunmaktadır. Parfümler, deodorantlar, nemlendirici kremler, saç ve kaş şekillendiriciler bunlardan bazılarıdır. Erkeklerin büyük çoğunluğu bu tür ürünleri kullanma konusunda oldukça çekingen davranmaktadır. Fakat kadınları ilk görüşte etkilemek için bakımlı olmanız şarttır. Örneğin; Marlboro erkeği sert ve yakışıklı görünen bir erkektir. Fakat o, aynı zamanda kötü kokan bir imaja sahiptir. Bu nedenle rol modelinizi iyi belirlemeli ve hatta bu tarz bir rol modeliniz varsa onu değiştirmelisiniz. Her zaman temiz olmaya ve güzel kokmaya özen göstermelisiniz.

2. Fazla kilolarınızdan kurtulun.

Eğer güzel bir kadınla birlikte olmak istiyorsanız, öncelikle kendi fiziğinize dikkat etmelisiniz. Güzel kadınlar, asla kişisel imajlarına zarar getirecek derecede çirkin erkeklerle birlikte olmak istemezler. Kocaman bira göbeği olan, yağlı bacaklara ve daracık omuzlara sahip bir erkek nasıl olur da yanında güzel bir kadın düşünebilir ki? Bu nedenle fazla kilolarınız varsa ya da çok zayıf ve sağlıksız duruyorsanız hemen bir spor salonuna üye olmalısınız. Tabi bu demek değildir ki, kadınlar tamamen üçgen vücutlu her tarafından kaslar fışkıran erkekleri beğenir. Yalnızca sağlıklı ve fit görünmek bile kadınları etkilemek için yeterlidir.

3. Giyiminize dikkat edin.

Milyon dolarlık servete sahip gibi giyinmek, hiç de göründüğü kadar pahalı değildir. Biraz moda bloglarında gezinmeniz ve üzerinize yakışan kıyafetleri kombine etmeyi bilmeniz, hoş bir görünüme sahip olmanıza yardım edecektir. Eğer mümkünse kıyafet seçimizde özellikle takım elbise tercihlerinde bulunduğunuz seviyeden biraz daha üst seviyedeki markaları satın almalısınız. Tabi en önemlisi içinde kendinizi rahat hissedebileceğiniz, üzerinize yakışan kıyafetleri ve bunlara uygun aksesuarları tercih edebilmektir.

4. İyi bir duruşa sahip olun.

İyi ve kötü duruş, arasında çevrenize verdiğiniz mesajlar açısından çok fark vardır. Dik durmak, kendine güvenin işaretiyken, omuzların çöktüğü kambur bir duruş, hayatından bezmiş olmanın ve kendine güvenmemenin işaretidir. Kadınlar kendine güvenen erkeleri daha çekici bulurlar. Bu nedenle duruşunuza dikkat edin ve dik durmaya özen gösterin. Eğer dik duruşu yakalayamadığınızı düşünüyorsanız, kendinize film yıldızlarından ya da mankenlerden bir rol model seçin ve ayna karşısında onu taklit ederek pratik yapın.

5. Hantallığı bir kenara bırakın.

Üşengeçlik, sürekli oturmak ve hareketsiz kalmak toplum içinde görünürlüğünüzü yok eder. Vücudunuza hâkim olmayı, gerektiğinde hızlı davranmayı ve hareketli olmayı bilmelisiniz. Eğer kadınların dikkatini çekmek istiyorsanız, çevrenizde olup bitenler hakkında bilgi sahibi olmalı, hatta mümkünse olayları siz yönetmelisiniz. Bu nedenle asla bir topluluğa girdiğinizde oturduğunuz yere yapışıp kalmamalı, çevrenizdeki olaylara hakim olmalısınız.

6. İletişim becerilerinizi geliştirmelisiniz.

Her kadın güzel sözleriyle kendini bulutların üstünde hissettirecek erkeklerden etkilenir. Bu nedenle bir kadınla nasıl konuşulması gerektiğini bilmek, kadınları etkilemenin belki de en önemli noktalarından birini oluşturur. Bir kadına doğru zamanda söyleyecek doğru şeyleriniz olduğunda, bir kadını kolaylıkla etkileyebilirsiniz. Aynı zamanda bu şekilde çok akıllı bir adam olduğunuza dair imaj da oluşturabilirsiniz. Sözün kısası, konuşma becerilerinizi geliştirmek için çok okuyun. Kitap, gazete, roman, dergi… Okumayı alışkanlık haline getirdiğinizde bir müddet sonra nasıl konuşabildiğinize kendiniz bile şaşıracaksınız.

7. Esprili olun.

Kadınlar sürekli ciddi meselelerden bahseden erkeklerden çabuk sıkılırlar. Bu nedenle her zaman iç karartıcı şeylerden bahsetmeyin. Yanınızdaki kadının sizinle birlikteyken gülümsemesini ve hatta kahkahalar atmasını sağlayın. Eğer kadınlar sizinle birlikteyken hoşça vakit geçirebiliyor, hatta eğleniyorsa, istediğiniz kadınla birlikte olmak için büyük bir şansa sahipsiniz demektir. Çünkü kadınlar yanlarında hoş vakit geçirdikleri erkekleri daha çekici bulurlar.

8. Kendinize güvenin.

Şimdiye kadarki 7 maddede bir kadını etkilemek için nelere ihtiyacınız olduğunu öğrendiniz. Tüm bu maddeleri eksiksiz bir şekilde uygulasanız ve fakat kendine güvensiz tavırlarınız olsa, bir kadını etkilemeyi başaramazsınız. Bu nedenle kendinizle barışık olmayı ve kendinizi sevip saymayı öğrenmelisiniz. Ancak bu şekilde kendinize olan güveniniz yerine gelebilir.

Kendinize olan güveni dışarıya ifade ederken, dış görünüşünüz, iletişim kurma biçiminiz ve davranışlarınız oldukça önemlidir. Çok iyi giyiniyor ve dik bir duruş sergiliyor olabilirsiniz. Fakat iletişim kurmaya utanıyor ya da bir kadına nasıl davranacağınız konusunda çekingen davranıyorsanız, dışarıya verdiğiniz imaj çok olumlu olmayacaktır. Bu nedenle her zaman kendinize güvenin ve çekingenliğinizi bir kenara bırakın. Rahat davranmaya başladığınızda, kadınların size olan ilgisine çok şaşıracaksınız.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir