Bir Kadın Neden Erkeğini Terk eder?

Ayrılıklar, hem kadın hem de erkekler için son derece üzücü ve yaralayıcıdır. Ne yazık ki, ayrılık, çok önemli sebeplerden ötürü meydana gelebileceği gibi, incir çekirdeğini bile dolduramayacak kadar küçük sebeplerden ötürü de meydana gelebilmektedir. Ancak ilişkiyi bitiren taraf eğer kadınsa, genellikle çok açık ve haklı bir ayrılık sebebinin olduğu da bir gerçektir. Çünkü kadınlar doğaları gereği, bir erkeğe bağlanmaya ve sadece onunla birlikte olmaya eğilimlidirler. Bu doğrultuda, erkeklerin birçok davranışına tolerans göstermektedirler. Ancak herşeye rağmen, onların da dayanamayacağı ve affedemeyeceği sebepler vardır. İşte kadınların, erkekleri terk etmesindeki bu başlıca 5 neden şunlardır;

1. Dürüstlük ile ilgili Nedenler

 • Aldatma, tabiri caizse “ilişkinin namusunu bozan” bir davranıştır ve kadınların affedemediği hatalardandır.
 • Dürüstlükle ilgili bir diğer önemli hata da, yalan söylemedir. Erkeğin yalan söylemesi, kadının ona hiçbir konuda sırtını dönemeyeceği, yani güvenemeyeceği anlamına gelir.
 • Eğer erkek verdiği sözleri yerine getirmiyorsa, kadının ona güveni kalmamakta ve ondan ayrılmayı istemektedir.

2. Çok Fazla Kontrol ile ilgili Nedenler

 • Eğer bir erkek gereğinden fazla kontrolcüyse, kadın buna tahammül edemeyip ayrılmaya karar verebilir. Fakat bazı kadınlar erkeğin otoritesi altında olmaktan ve kontrol edilmekten sıkılmayabilir. Bu kişinin karakterine göre değişkenlik gösterir.
 • Bazı erkekler, kadının kazandığı parayı bile onun kontrol etmesine izin vermemekte, her ay geldiğinde kazandığı maaşı kadının elinden almaktadır. Paylaşmak güzeldir, fakat eğer ortada erkeğin parayı toplayıp yalnızca kendisi için harcaması gibi bir durum da varsa, kadının daha fazla dayanacak gücü kalmayabilir ve sonunda ayrılır.
 • İlişki içinde olmak kölelik demek değildir. Eğer kadın erkeğin kendini her yönden kullandığını fark ederse onu terk edebilir.

3. Sorumsuzluk ile ilgili Nedenler

 • Sorumsuz erkekler, kadınlar tarafından en çok terk edilen gruplardandır. Neredeyse tüm sorumluluklarını kadının üzerine yıkan erkeğin bir sevgilisi ya da eşi olması dahi mucizedir.
 • Sorumluluk, yalnızca maddi konuları değil, manevi konuları da içerir. Eğer erkek kadına yeterince ilgi göstermiyorsa, kadının mutsuzluğuna ve ilişkinin bitişine neden olur.

4. Özgürlük ile ilgili Nedenler

 • Kadınların büyük çoğunluğu, özgürlüğüne düşkün erkeklerden hoşlanmazlar. Çünkü bunlardan iyi birer ev erkeği ve aile babası olmayacağını düşünürler. Dolayısıyla kadınlar için bu tür erkeklerle ilişkiyi sürdürmenin de bir anlamı yoktur.
 • Erkek özgürlüğünü bırakıp evliliğe yanaşmıyorsa kadın onu terk eder.

5. İstenmeyen Kurallarla ilgili Nedenler

 • Erkeklerin arasında kadın işlerine burnunu sokan ve evde tuhaf ve gereksiz kurallar koyanlar vardır. Kadınlar bir müddet sonra bundan sıkılabilir.
 • Bazı erkekler de genel yapı itibariyle gereksiz titizliklere sahiptir. Buna göre de herkeste görülmeyen farklı düzenlemeler yapabilirler. Kadın sabırlı değilse, ilişki bir müddet sonra yıpranır ve kopar.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir