Ayrıldığınız Sevgilinizle Aranızı Düzeltmek için 5 Öneri

İlişkilerin büyük çoğunluğu, birbirini çok az tanıyan kişilerin fiziksel beğenileri ile başlar. İlişki, zaman almaya yani eskimeye başladıkça, taraflar birbirlerinin kusurlarını görmeye başlarlar. Özellikle, yapılan hatalara karşı biri birlerine toleranslı da davranılmıyorsa, zamanla ilişki yıpranır ve ayrılık yaşanır. Yaşanan ayrılık neticesinde bazen herkes kendi yoluna giderken, bazen de taraflardan biri eski sevgilisini unutamamakta ve onu geri kazanmak istemektedir. Hiç şüphesiz, bir ilişkiyi başarıyla sürdürmekten daha zor birşey varsa, o da, eski sevgiliyi geri kazanmaktır. Eğer siz de ayrıldıktan sonra eski sevgilinizi özlüyor ve onu yeniden elde etmek istiyorsanız, durumunuzun oldukça zor olduğunu ama imkansız olmadığını bilmelisiniz. İmkansız değil, çünkü doğru teknikleri uyguladığınız durumda, eski sevgilinizi yeniden elde edebilirsiniz. İşte, eski sevgiliniz ile aranızı düzeltip, yeniden bir çift olmanız için takip etmeniz gereken 5 öneri;

1. Ayrılığın arkasındaki nedenleri anlayın.

Herhangi bir problemi çözüme kavuşturmak için onun nedenlerini çok iyi bir şekilde tespit etmek, işin en önemli kısmıdır. Çünkü sorunun köklerini ele almadan, ilişkileri tekrar düzeltmek pek mümkün değildir. Sorunu anladığınızda, çözüme kavuşmak çok daha kolay olacaktır. Örneğin; sevgilinizin çok sinirli bir yapıda olması, konuşurken bir anda tartışmaya başlamanıza sebep olabilir. onu tekrar geri istiyorsanız, nelere tam olarak sinirlendiğini anlamaya çalışabilir ve onunla konuşurken bu konularda daha dikkatli davranabilirsiniz.

2. Bağışlamak önemlidir.

Kötü olayların üstüne sünger çekmenin en önemli adımı affetmekten geçer. Ama siz hala “hatalı olan O!” diye düşünüyorsanız, ilişkinizin düzelmesi pek mümkün değildir. Şöyle bir düşünün, sizce sevgiliniz neden böyle bir hata yaptı? ve O’nunla tekrar birleşmek için bu hatayı affedebilir misiniz? Unutmayın, eğer onu affedebilirseniz, yeni bir hayata ve yeni bir ilişkiye başlamış gibi olacaksınız. Eğer hatayı siz yaptıysanız, bu hatayı tekrarlamayacağınıza dair sevgilinizden özür dileyip, sizi affetmesi için onu ikna edebilirsiniz.

3. Bağlılığınızı yenileyin.

Tekrar bir çift olursanız, ilişkinizi daha iyiye götürecek konularda neler yapacağınıza ilişkin düşüncelerinizi onunla paylaşın. Örneğin; artık daha iyi bir partner olacağınızı ve bunun için daha önce yaptığınız yanlışlardan uzak duracağınızı belirtebilirsiniz. Tabi sevgililerin büyük çoğunluğu bu şekilde birbirlerine bazı sözler verir ve kısa süre sonra bu sözleri unutur. Önemli olan verilen sözlere bağlı kalmak ve ilişkiyi hep sıcak tutmaktır. Geçmişi ne yapsanız değiştiremezsiniz, ama daha iyi bir beraberliğe sahip olmak için gelecek sizin elinizdedir.

4. Kendinizi değiştirin.

Arzu ettiğiniz gibi bir partner bulmak için mevcut olanı değiştiremezsiniz, fakat ilişkinin gidişatını düzeltmek için kendinizde eksik gördüğünüz bazı noktaları değiştirebilirsiniz. Aynı şekilde ilişkideki uyum için karşıdaki kişinin de bazı davranışlarını değiştirmesi gerekebilir. Fakat kişi değişim için direniyorsa, çok fazla üzerine gitmemek gerekir. Zamanla ehlileşmesi için sabır göstermek gerekir.

5. İletişim kurun.

İlişkilerdeki problemlerin büyük çoğunluğu doğru iletişimle çözülebilir. Zaten problemlerin büyük çoğunluğu da tarafların birbirleriyle iletişim kurmamasından ya da birbirlerini yanlış anlamasından kaynaklanmaktadır. Küçük yanlış anlamalar da genellikle bir ilişkinin sonunu getirebilmektedir. Bu nedenle her küçük sorunu büyütmemek ve sakin bir şekilde konuşarak ortak yolu bulmak ilişkinin olgunlaşmasına yardımcı olur. Eski sevgilinizle de, tekrar konuşma fırsatı yaratıp, güzel bir dille olan biten hakkında değerlendirme yapabilir ve aranızdaki iletişim gücünü arttırabilirsiniz. Bu şekilde daha güçlü bir ilişkinin temellerini atarsınız.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir