“Aldattığım Eski Erkek Arkadaşımı Nasıl Geri Kazanırım?”

Sebep her ne olursa olsun erkek arkadaşınızı aldattıysanız, aranızda yeniden bir güven ortamı oluşturmak zordur. İlişkinizi kurtarmak için tüm yük sizin omuzlarınızda ve sorumluluğunuzdadır. Ona karşı bütün psikolojik taktikleri kullanarak sizi affetmesini ve yeniden istemesini sağlamanız gerekir. Çünkü başka bir seçeneğiniz yoktur. Bu aşamada sabırlı olmayı ve fırsatını yakaladığınızda ilişkinin ateşini yeniden yakmayı iyi bilmelisiniz. Buna göre, aşağıdaki 6 adımı sırasıyla takip ederek aranızda yeniden güven ortamı oluşturabilir, sizi affetmesini ve yeniden istemesini sağlayabilirsiniz.

1. Neden aldattığınız üzere kafa yorun.

Erkek arkadaşınızı neden aldattığınızı biliyor musunuz? Öncelikle biraz aldatma konusu üzerine durmanızda yarar vardır. Erkekler genellikle tamamen tek gecelik ilişki için aldatırlar, fakat asla kız arkadaşlarını terk etmeyi düşünmezler ve hiçbir şey olmamış gibi ilişkilerine devam ederler. Kadınlar ise erkek arkadaşları tarafından karşılanmayan duygusal ihtiyaçlarını karşılamak üzere onları aldatma yoluna giderler. Örneğin; sevgilisi tarafından yeterince ilgi gösterilmeyen bir kadın, bu duygusal boşluğunu gidermek üzere kendisine ilgi gösteren birine karşılık verebilir.

Evet, öncelikle erkek arkadaşınızı neden aldattığınızı bir düşünün. Siz de erkekler gibi yalnızca hayvani içgüdülerle mi hareket ettiniz, yoksa yalnızca küçük duygusal bir şey mi yaşadınız? Eğer tek gecelik basit bir ilişki için sevgilinizi aldattıysanız, bunun pek affedilebilir tarafı yoktur. Bunun yanında duygusal sebepler sizi buna ittiyse, belki de eski sevgiliniz gerçekten sizin istediğiniz gibi bir insan değildir ve uğraşmaya değmez. Bu sebeple kendi kendinize bu konu üzerinde düşünmeyi ihmal etmeyin.

2. Sevgilinizle irtibat kurmaya çalışmayın.

Aldatma olayından sonra bir müddet duygusal yoğunluğun ve hassasiyetin geçmesi için onun gözüne görünmeyin. Özellikle bir erkek için aldatılmanın acısı kolay kolay geçmeyeceği için en az 1 ay kesinlikle onunla irtibata geçmeyin.

3. Onunla ilgili bilgi edinin.

İlişkide hatalı olan taraf sizsiniz ve bu aşamada tüm sorumluluk da size aittir. Bu nedenle kesinlikle erkek arkadaşınızı suçlayıcı bir cümle sarf etmeyin. Sonuçta aldatmanın hiçbir bahanesi olamaz, öyle değil mi? Görüşmediğiniz dönemde (en az 1 ay) güvenebileceğiniz bir kişiden, eski sevgiliniz ile ilgili bilgi alın. Eski erkek arkadaşınız nasıl hissediyor? Kızgınlığı geçmiş mi? Sizinle ilgili neler düşünüyor? Bununla ilgili olarak ortak arkadaşınızdan edinebildiğiniz kadar bilgi edinin.

4. Yavaş yavaş iletişim kurmaya başlayın.

Eski erkek arkadaşınızın sakinleştiğini artık aldatılmanın kötü etkilerini hazmettiğini düşündüğünüz bir anda ona çok pişman olduğunuzu ve ondan özür dilediğinizi belirten bir mesaj gönderin. Muhtemelen sinirleri yatışsa bile, eski sevgiliniz size pek de duymak istemeyeceğiniz içerikte bir mesaj gönderecektir. Fakat kesinlikle sabırlı olmalı ve karşılığında kötü bir şey yazmamalısınız. Eğer kötü bir mesaj yerine daha yumuşak bir cevap alırsanız, şanslısınız demektir.

5. Buluşma ayarlayın.

Kısa bir mesajlaşmanın ardından onunla yüz yüze yapabileceğiniz bir buluşma ayarlamaya çalışmalısınız. Buluşmaya giderken aşırı makyaj ve abartılı kıyafetler yerine masumiyetinizi ön plana çıkaracak bir kıyafet (örneğin; beyaz renkli bir elbise gibi), sade bir saç ve makyaj tercih edebilirsiniz. Ama her halükarda güzel göründüğünüzden emin olmalısınız. Karşı karşıya geldiğinizde tüm kalbinizle yaptığınızdan pişman olduğunuzu, onu çok özlediğinizi ve çok sevdiğinizi ifade etmelisiniz. Eski erkek arkadaşınız onun sizi gerçekten sevdiğinizi ve pişmanlığınızı anlaması aranızdaki buzların erimesine katkıda bulunabilir.

6. Devam edin ya da bırakın.

Eğer yüz yüze görüşme esnasında onu ikna edemediyseniz, tekrar onu arama girişiminde bulunmamalısınız. Bunun yerine ona bir mesaj gönderin ve yumuşak bir yanıt alabilirseniz bu aralığı kullanarak ilerleyin. Fakat mesajınıza yanıt vermiyor ya da size kötü muamele ediyorsa artık ondan ümidinizi kesmeye başlayabilirsiniz.

BONUS: Psikolojik teknikler kullanın.

Eğer eski sevgilinizin size geri dönmesini istiyor ve bununla ilgili profesyonel bir yardıma ihtiyaç duyuyorsanız, eski erkek arkadaşını geri kazanmak isteyenler için hazırlamış olduğumuz Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü adlı e-kitabı alıp bir an önce çalışmalara başlamalısınız. Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü’ndeki psikolojik teknikleri uygulayan kadınlar, 90% başarı oranı ile eski sevgililerini yeniden elde etmişlerdir. Üstelik bu defa, onları kendilerine aşık ederek. Eski Erkek Arkadaşı Geri Kazanma Formülü’ne ulaşmak için buraya tıklayın.

2 Yorum

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir