Aldatan Eşte (Kocada) Görülen 6 Davranış Değişikliği

Eğer eşiniz evlilik dışı bir ilişki yaşıyorsa, yani sizi aldatıyorsa, bu durum mutlaka onun davranışlarında değişikliğe neden olacaktır. Dolayısıyla eşinizin davranışlarındaki bazı değişiklikleri gözlemleyerek sizi aldatıp aldatmadığını anlayabilirsiniz. İşte o davranış değişiklikleri;

1. Kişilik değişikliği

Eğer eşinizin davranışlarında alışılmadık şekilde belirgin farklılıklar hissediyorsanız, muhtemelen bir sevgilisi veya metresi olabilir. Ortada hiçbir sebep yokken sinirlenmesi, her hareketinize bir kusur bulması, size tuhaf şekilde bakması ve soğuk davranması aldatıldığınızın işaretleridir. Zaman zaman sizi televizyonda gördüğü birileriyle kıyaslayabilir ya da küçümseyecek davranışlar sergileyebilir. Örneğin; yıllardır malzemelerin ince ince doğrandığı salatadan hoşlanırken, bir anda size “bu ne biçim salata?, şunları daha iri doğra” diyerek farklı isteklerde bulunması hayra alamet değildir. Eşinizin bu tür davranışlarına çok şaşırmayın, onun kendine ikinci bir hayat kurmuş olabileceğini düşünerek uyanık davranın.

2. Aileyle daha az vakit geçirme

Eşlerin büyük çoğunluğu, sevgili ya da metres edindiklerinde ailelerine ayırdıkları vakitten çalıp onunla buluşur. Eğer eşinizin, ailenize, evinize size ve çocuklarına daha az vakit ayırdığını hissediyorsanız ondan şüphe edebilirsiniz. Bunun yanında eşiniz cinsel yaşantısında bazı problemleri olduğunu, hatta ilaç kullanmaya başladığını ve kısa süre sonra bu rahatsızlığının gideceğini belirten bahanelerle sizden uzaklaşabilir. Sakın bu tür sözlere hemen inanmayın. Hemen kullandığı ilacı ve gittiği doktorun adını sorun. Eğer kekeliyorsa kesinlikle şüphenizde haklısınız.

3. Şüpheli telefonlar

Eşinizin telefonu çaldığında cevap vermiyorsa, “yanlış numarayı aradınız” diyorsa, dışarı çıkıyorsa ya da “ben seni sonra ararım” deyip telefonu kapatıyorsa bunlar şüpheli telefon davranışlarındandır. Bunun yanında telefonuna şifre koyması, ortalıkta telefonunu bırakmaması, son aradığı numaraları sürekli silmesi ya da ismi kaydedilmemiş bir numara ile sürekli görüşmesi dikkat etmenizi gerektirecek davranışlardandır.

4. Eve geç gelme ya da evden ayrılma

Eşiniz adeti olmadığı halde artık eve geç gelmeye başlayabilir. Bunun yanında gecenin bir yarısı durup durduğu yerde kavga çıkarıp, artık evde duramayacakmış ve hava alması gerekiyormuş gibi triplere girip evden ayrılabilir. Sakın bu tür durumlarda suç sizdeymiş gibi üzülmeyin. O, kocanızın evden kaçmak için size yaptığı bir oyun olabilir.

5. Gereksiz açıklamalar

Evlilik dışı ilişki yaşayan eşler, gereksiz ve tuhaf açıklamalar yapabilir. Örneğin; “işyerinden Handan ablayı hiç sevmiyorum. Yerime geçmek için ayağımı kaydırmaya çalışıyor. İnsanlara hakkımda kötü kötü dedikodular yayıyor.” Herhangi birini kötüleyen bir açıklama ile karşılaştıysanız, o kişi muhtemelen eşinizin sevgilisinden haberdardır ve eğer bir gün size bundan bahsederse inanmamanız için siz bir ön hazırlık yapıyordur. Bu tür tuhaf açıklamaları değerlendirin.

6. Gece kabusları

Eşinizin bir sevgilisi olduğunda, yaşadığı korku rüyalarına bile yansır. Geceleri başkasının ismini sayıklayarak uyanabilir ya da uyanıp tuhaf bir şekilde kiminle birlikte olduğunu görmek üzere yüzünüze bakabilir. Eğer eşinizi çok iyi tanıyorsanız, ondaki en ufak değişikliği bile hemen fark edebilir ve ailenizi korumak için gerekli tedbirleri alabilirsiniz.

2 Yorum

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir