Hoşlandığınız Kızı Etkilemenin 18 Yolu

Bir kızdan hoşlandığınızı hissettiğinizde ne yaparsınız? Muhtemelen diğer erkeklerin yaptığı gibi onun peşinden koşmaya ve ona kur yapmaya başlarsınız. Müstakbel kız arkadaşınızdan olumlu bir sinyal aldığınızda (ya da siz öyle sandığınızda) ise, ona, onu sevdiğinizi söylersiniz. Bu noktada hoşlandığınız kızdan olumlu yanıt alabilirseniz şanslısınız demektir. Fakat genellikle aceleci bir tavırla hareket eden erkeklerin, hoşlandıkları kızlardan “hayır” yanıtı alma ihtimalleri daha fazladır. Bu nedenle hoşlandığınız kızdan “evet” yanıtı alma ihtimalini arttırmak için daha temkinli hareket etmenizde yarar vardır.

Acele etmeyin!

Esasında tüm insanlar aynı mantıkla hareket eder ve ister kadın isterse erkek olsun, insanlar kolay elde ettiği bir şeyi çok fazla önemsemez. Eğer bir şeyi kolaylıkla elde ediyorsa, bu şeyin onun gözünde bir değeri olmaz. Gönül ilişkilerinde de durum aynıdır. Bu sebeple, bir kızdan hoşlandığınızda olayları aceleye getirmemeli ve onun için kolay lokma olmamalısınız. Bir yandan iletişimizi sürdürürken, bir yandan da onun sizden hoşlanması için çalışmalısınız.

Birine aşık olduğunuzda içgüdüleriniz sizi genellikle yanlış yönlendirir ve bir an önce sonuca ulaşmak için hareket edersiniz. Bu doğrultuda, bir an evvel onun da size karşı aynı duyguları besleyip beslemediğini öğrenmek istersiniz. Siz hoşlandığınız kız üzerinde olumlu bir intiba bırakmadığınız müddetçe, o sizin ne kadar mükemmel bir erkek olduğunuzu bilemez öyle değil mi? Bu nedenle biraz zaman ayırın ve müstakbel kız arkadaşınızın sizin ne kadar harika bir insan olduğunuzu bilmesine izin verin. Bu şekilde bir yol izlediğinizde müstakbel kız arkadaşınızın size vereceği “evet” yanıtını da garantilemiş olursunuz.

Kızlar mükemmel bir erkekten ne beklerler?

Siz mükemmel olduğunu düşündüğünüz bir kızdan neler bekliyorsanız, esasında kızlar da sizden aynısını beklerler. Eğer siz diğer erkeklerin örnek aldığı ve tüm kızların birlikte olmak isteyeceği bir erkek haline gelirseniz, müstakbel kız arkadaşınızı da kolaylıkla etkileyebilirsiniz.

İlk izlenim, bir kızın sizden hoşlanmasını sağlayan önemli bir andır. Fakat kızı ilk görüşte etkileyemediyseniz umutsuzluğa kapılmayın, çünkü her zaman ikinci bir şansınız olabilir. Ama müstakbel kız arkadaşınızı ikinci görüşte etkileyebilmek için daha fazla çaba sarf etmeniz gerekir.

Hoşlandığınız kızın sizden etkilenip etkilenmediğini nasıl anlayabilirsiniz?

Hoşlandığınız kızın size karşı olan davranışlarına dikkat ederek, sizden hoşlanıp-hoşlanmadığını anlayabilirsiniz. Örneğin;

  • Müstakbel kız arkadaşınız size diğer erkeklere olmadığı kadar gülümsüyor mu?
  • Ortada hiçbir neden yokken size mesaj gönderiyor ya da sizi arıyor mu?
  • Beklemediğiniz bir anda bir kafeteryada karşınıza çıkıyor ve arkadaşları onu beklerken o sizinle ayaküstü sohbet ediyor mu?

Eğer hoşlandığınız kız buna benzer davranışlarda bulunmadıysa, henüz sizden etkilenmemiş demektir. Peki, bu kızı nasıl etkileyebilirsiniz?

Hoşlandığınız Kızı Etkilemenin 18 Yolu

Bir kızı etkilemek, mantığınızı kullanmaktan geçer. Her ne kadar kalbiniz sizi acele ettirip bir an önce hislerinizi açmanız gerektiğini emretse de, siz mantığınızla hareket edip öncelikle onun sizden etkilenmesini sağlamalısınız. Buna göre, hoşlandığınız kızı etkilemenin 18 yolu şunlardır;

1. Kendinizi sevin.

Kendinizi sevmeniz çok önemlidir. Gerçekten kendinizi seviyor musunuz? Eğer mükemmel bir erkek olduğunuzu düşünmüyorsanız, hoşlandığınız o güzel kızın sizi mükemmel görmesini nasıl beklersiniz? Bu nedenle, öncelikle kendinizi sevmeli ve saygı göstermelisiniz ki, çevrenizdeki insanların da sizi bu şekilde görmelerini sağlayabilesiniz..

2. Acele etmeyin.

Heyecanlanmayın, soğukkanlı olun ve işi aceleye getirmeyin. Hoşlandığınız kıza karşı duygularınızı hemen net bir şekilde belli etmeyin.

3. Yeterli ölçüde ilgi gösterin.

Tüm ilginizi hoşlandığınız kıza vermek, kısa süre sonra onun sizden sıkılmasına neden olur. Belki olgun kadınlar ilgiden biraz daha fazlahoşlanabilir, ama genç kızların seçeneği daha fazla olduğu için gerekli ilgiyi aldıktan sonra hemen sizden sıkılırlar. Bu nedenle onu ilgiye boğmayın ve bu konuda ölçüyü tutturmayı bilin.

4. Hoşlandığınız kıza iyi bir yaşantınız olduğunu gösterin.

Farklı aktivitelere katılın ve kendinizi sürekli meşgul edin. Dışarı çıkın, eğlence kulüplerine gidin, spor yapın ya da arkadaşlarınızla birlikte olun. Dünyanın tadını çıkarın ki, birlikte olmak istediğiniz kız farklı ilgi alanları ve renkli bir hayatı olan bu adamdan hoşlansın ve onunla birlikte olmak istesin.

5. Her daim iyi görünün.

Dış görünüş her kız için ilk ve en önemli unsur olmayabilir. Fakat bir kızın size âşık olmasına etki eden önemli unsurlardan biri olduğu söylenebilir. Spor yapın, iyi giyinin, saç ve tıraşınıza dikkat edin, güzel kokun ve kısacası hem sağlıklı hem de yakışıklı görünün. Bu şekilde yalnızca hoşlandığınız kız üzerinde değil, tanıştığınız her kız üzerinde çok iyi bir izlenim bırakabilirsiniz.

6. Kendinize güvenin.

Bir hiç olduğunuzu düşünürken, kendinize inanmanız çok güçtür. Üstelik bir kızı kendinize âşık etmeye çalışırken, çekingen duruşunuz size hiç yardımcı olmaz. Bu nedenle, öncelikle kendinize ve yeteneklerinize inanın ve dünyaya daha pozitif bakın. Bu durum, aşk yaşamınıza da olumlu şekilde yansıyacaktır.

7. Kıskanç olmayın.

Hoşlandığınız kıza karşı özellikle başka erkeklerin de ilgisi varsa, kesinlikle kıskançlık hislerinizi belli etmeyin. Eğer müstakbel kız arkadaşınızda kendine güvenmeyen ve kıskanç bir erkek olduğunuz izlenimi oluşturursanız, muhtemelen sizi sevgili adayı olarak göremeyecektir. Onun da sizden hoşlandığını anladıktan sonra küçük ve tatlı kıskançlıklar olabilir, ama aşırıya kaçmamak gerekir.

8. “Cool” olun.

Her zaman, özellikle de onu etkilemeye çalışırken hoşlandığınız kızla aranıza belirli bir mesafe koymayı bilmeli, yani “cool” olmalısınız. Onu her gece aramak, her durum hakkında bilgi vermek, sık sık mesajlaşmak ya da yanındayken içine düşecekmiş gibi davranmak yapışkan hareketlerdir ve uzak durulmalıdır.

9. Güvenilir ve yardımsever olun.

Yardıma ihtiyacı olduğunda becerikli bir erkek olarak onun yardımına koşun. Hoşlandığınız kızın bir sorunu olduğunda güvenebileceği bir erkek olun. Kadınlar erkeklerin bu becerikli ve korumacı tavırlarından hoşlanırlar. Eğer hoşlandığınız kız sizinle birlikteyken kendini güvende hissediyorsa başkasına ihtiyaç duymayacaktır.

10. Arkadaşça flört edin.

Fırsatını bulduğunuzda onunla baş başa vakit geçirmekten geri durmamalısınız. Bunun yanında bir kızla flört etmek için mutlaka yan yana olmanız gerekmez, telefonda da flörtleşebilirsiniz. Örneğin; onu gece geç saatte yatağına girdikten sonra arayabilir, yumuşak bir ses tonu ile konuşabilirsiniz. Eğer onun hislerinden emin değilseniz, flörtünüz arkadaşça devam etsin. Tabi belirli bir zaman sonra arkadaşça flört etmek size yetmez ve daha ileri safhaya geçersiniz.

11. Ona dokunun.

Hoşlandığınız kızı kendinize âşık etmek için dokunmanın gücünden yararlanmalısınız. Onunla konuşurken bir fırsatını bulup ona dokunabilirsiniz. Tabi bu onu taciz etmek anlamını taşımaz. Örneğin; onu sakinleştirmeye çalışıyor olabilirsiniz ve bu sırada elinizi elinin üzerine koyup onu teselli edebilirsiniz. Ya da bir akşam onu evine bırakırken onu yanaklarından yavaşça öperken, ellerini tutabilirsiniz.

12. Onu sevdiğinizi söylemeyin.

Eğer hoşlandığınız kızın sizden etkilendiğine dair bir sinyal almadıysanız, ona “seni seviyorum” demeniz pek doğru değildir. Çünkü bu durumda ona onu sevdiğinizi söylemek “hayır” cevabı alma ihtimalinizi yükseltir. Bunun yerine davranışlarınızla ondan hoşlandığınızı belli edin ve müstakbel kız arkadaşınızın, “acaba beni seviyor mu?” diye meraklanmasını sağlayın.

13. Ona bir hediye verin.

Hoşlandığınız kıza onu düşündüğünüzü göstermek için küçük bir hediye alabilirsiniz. Fakat hediye seçiminde abartıya kaçmamalısınız. Neticede o resmi olarak sizin sevgiliniz değil. Ama masasına koyabileceği küçük bir süs ya da hoş bir kalem, onu düşündüğünüzü gösteren küçük ve tatlı bir hediye olabilir.

14. Kontrolü ona bırakmayın.

Kadınlar kontrolü elinde tutan erkeklerden hoşlanır. Örneğin; onunla daha sık telefonda konuşmaya ya da buluşmaya başladığınızı düşünelim. Her defasında onun sizi aramasını ya da onun buluşma yerini ve zamanını belirlemesine izin vermemelisiniz. Siz de bu planları yapan kişi olmalı ve bu şekilde onun dikkatini çekmelisiniz.

15. Sizi özlemesini sağlayın.

Son zamanlarda sık görüşmeye başladıysanız, bir müddet onu aramayın ve görüşmeyin. Bu şekilde sizi merak etmesini, özlemesini ve aramasını sağlayabilirsiniz. Sizi aradığında ona anlatacak güzel hikâyelerinizin olması önemlidir. Örneğin; o sizi merak edip aradığında, “hiç bir şey yapmıyorum, evdeyim işte” diye cevap vermeniz hoşlandığınız kıza hiç çekici gelmeyecektir.

16. Her zaman ulaşılabilir olmayın.

Eğer hoşlandığınız kızın sizden etkilenmesini istiyorsanız, her zaman ve her aradığında onun yanına koşup gitmeyin. Arada bir işiniz olsun ve onun istediği zaman buluşamayın. Eğer her an sizin hazır asker gibi beklediğinizi anlarsa, sizi arkadaş bulamadığı zamanlarda yalnız kalmamak için arayabileceği bir kişi olarak görür.

17. Ulaşılamaz olmayı abartmayın.

Arada bir farklı bir program yapmanız ve onunla buluşamayacak olmanız iyidir. Fakat bu ona ukalaca davranmanız ve sürekli onu reddetmeniz gerektiği anlamına da gelmez. Örneğin; gerçekten arkadaşlarınızla bir program yaparsınız ve hoşlandığınız kıza, “gelmeyi isterdim ama daha önce yapılmış bir programım var” diyebilirsiniz.

18. Ona sevgilinizmiş gibi davranın.

Artık onun size alıştığını hissettiğinizde, ona erkek arkadaşıymış gibi davranın. Koruyucu olun, etrafındayken ihtiyaçlarını gözetin ve birlikte vakit geçirmek üzere buluşmalar ayarlayın. Bir müddet sonra hoşlandığınız kız sevgili olduğunuzu fark edecek ve zaten sizden etkilenmiş olacaktır!

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir