Evliliğinizde Kendinizi Yalnız Hissetmenizin 5 Nedeni

Uzun süredir devam eden bir evliliğiniz var, fakat siz kendinizi yine de yalnız hissediyorsunuz. Aslında insanların büyük çoğunluğu, eğer evliyseniz, bundan sonra yalnızlık hissetmeyeceğinizi düşünür. Hatta yanınızda eşiniz varken kendinizi nasıl olur da yalnız hissettiğinize şaşırırlar bile. Fakat evliliklerde, zamanla çiftler birbirinden ayrı düşebilmekte ve bu da yalnız hissetmelerine neden olabilmektedir.

Esasında insanlar ilişkilerinde birçok nedenden dolayı yalnızlık hissedebilir. Çiftlerin evlilik içinde kendilerini yalnız hissetmelerinin genel sebebi çoğunlukla aralarındaki iletişim bozukluğudur. Eğer sizde evliliğinde kendinizi yalnız hissediyorsanız, endişelenmeyin. Önemli olan neden böyle hissettiğinizi tespit etmek ve bunu çözüme kavuşturmaktır. Buna göre, evlilik içinde yalnızlık hissetmenizin 5 nedeni şunlardan biri veya birkaçı olabilir;

1. Eşinizin sizinle ilgilenmemesi.

Evliliklerde, çiftler zamanla birbirlerine karşı ilk zamanki gibi heyecan duymayabilir. Zaman geçtikçe kadın, eskisi gibi kendine bakmıyor ya da erkek ev içindeki davranışlarına eskisi kadar dikkat etmiyor olabilir. Bu şekilde eşlerden biri diğerine karşı ilgisini yitirebilir. Eğer eşiniz tarafından duygusal ve fiziksel olarak önemsenmiyorsanız, kendinizi yalnız ve mutsuz hissedebilirsiniz. İhtiyaçlarınızın karşılanmadığını düşünüyorsanız, muhtemelen eşiniz yaşamış olduğunuz evlilik hayatını ve sizi eskisi kadar önemsemiyor demektir. İlişki içinde eşiniz tarafından sevilmediğinizi ve değer verilmediğinizi hissetmek de sizi yalnızlığa sürükler.

2. Ne istediğinizi bilmemeniz.

Bazı zamanlarda birilerini ya da bir şeyleri özlediğinizde kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Eğer evlilikten tam olarak ne istediğinizi bilemiyorsanız, mutlu olmazsınız. Bu nedenle eşinize tam olarak bağlanabilmek için evlilikten ne beklediğinizi tam olarak belirlemelisiniz. Eşinizle aynı ilgi alanlarına sahip misiniz?, Önemli noktalarda fikir birliğine varabiliyor musunuz? Eğer bu şekilde yapamıyorsanız, eşiniz ve siz, inandığınız şekilde birbirinize uygun olmayabilirsiniz ve yalnızlık hissetmenizin sebebi bu olabilir.

3. Eşinizle iletişim kuramamanız.

Eğer çiftler arasındaki iletişim açık ve dürüst olmazsa yalnızlık meydana gelebilir. Eşinizle konuşmaya ve ne hissettiğinizi bilmesine ihtiyacınız vardır. Belki eşinizin sizin kendinizi mutsuz ve yalnız hissettiğinizden haberi yoktur. Akıl okuma herkesin yapabileceği bir şey değildir. Konuşmak ve birbirini anlamak için insanların konuşmaları gerekir.

4. Eşinizin özel sorunları.

Evlilik, iyi ve kötü zamanların yaşanabileceği uzun soluklu bir yolculuktur. Bazı zamanlarda taraflardan birinin zor zamanlar geçirmesi, çiftler arasındaki ilişkiyi etkileyebilir ve bu çok normaldir. Eğer eşinizin işi ya da sağlığı ile ilgili bir problemi varsa ve morali bozuksa, ister istemez sizden uzaklaşabilir. Bu durumda sizde kendinizi yalnız hissedebilirsiniz. Böyle bir durumda onunla iletişim kurup sorunun üstesinden ortak bir şekilde nasıl gelebileceğiniz üzerine düşünmelisiniz.

5. Eşiniz sizi aldatması.

Evlilik içinde yalnız hissetmenize neden olabilecek önemli bir konu da eşinizin bir sevgilisi olmasıdır. Böyle bir durumda sizinle ve eviyle yeterince ilgilenmez, ihtiyaçlarınızı karşılamaz ve en ufak sebepten kavga çıkarmaya çalışır. Özellikle eşiniz sizi cinsellik yönünden ihmal ediyorsa, aranızda görünmez bir buz dağının olduğu söylenebilir. Eşinizin davranışlarının son dönemlerde değiştiğini fark ettiyseniz, bu konu üzerinde de durmalısınız. Kendinizi boş yere yalnız hissetmiyor olabilirsiniz.

BONUS: Onun size bağlanmasını bir türlü sağlayamıyorsanız.

Birçok kadın, güzelliğine, kariyerine veya maddi imkanlarına güvenmek suretiyle kocasının ona sımsıkı bağlı olduğunu zanneder. Ama gerçekte, bir erkeği tam anlamıyla eşine bağlayan şey, erkeğin bilinç altının karısına karşı duyduğu tutkudur. Bu, ya kendi kendine oluşan bir durumdur, ya da kadın tarafından kocasına karşı uygulanan bir takım psikolojik teknikler ile sonradan oluşturulur. Eğer siz bu psikolojik tekniklerin ne olduğunu bilmiyorsanız ,bu konuda size yardımcı olabilecek, size profesyonel bir rehberlik hizmeti sunacak, Evliliği Kurtarma Formülü adlı e-kitabı okuyarak işe başlayabilirsiniz.

Şimdiye kadar birçok çifti boşanma aşamasından döndürüp çok mutlu birer aile olmasına imkan sağlayan Evliliği Kurtarma Formülü ile evliliğinizin düze çıkması ve eşinizin size tutkuyla bağlanmasını sağlamak için uygulamanız gereken psikolojik teknikleri öğrenebilirsiniz. Üstelik, e-kitabın son derece uygun satış fiyatı ve online bir şekilde okunabilir olması onu oldukça ulaşılabilir kılıyor.

Lütfen, evliliğinizin boşanma ile sona ermesi için beklemeyin. İlişkiniz hakkındaki hayallerinizin ve umutlarınızın boşanma davalarında sönüp gitmesine izin vermeyin. Hemen şimdi, evliliğiniz için birşeyler yapın. Evliliği Kurtarma Formülü ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için buraya tıklayın.

Bir Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir